Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Duszpasterskie 04.11.2018r.

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętej Faustyny w

Plewiskach ul. Szkolna 62 tel. :508 933 911 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. www.parafiaplewiska.pl

Konto bankowe: 68 1090 1362 0000 0001 0055 6336

Ogłoszenia Duszpasterskie 04.11.2018r.

1. Dziś 31 niedziela zwykła; gościmy dziś Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który rozprowadza kalendarze misyjne na 2019r.

2. Każdego dnia do 8.XI można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i równocześnie zmówienie choćby myślnej modlitwy za zmarłych. Oczywiście trzeba być w stanie łaski uświęcającej i wyrzec się przywiązania do grzechu.

3. Można składać „WYMIENIANKI ZA ZMARŁYCH”. Bardzo proszę, aby czytelnie zapisać imiona i nazwiska zmarłych, oraz na „rocznych” zaznaczyć godzinę Mszy św., przed którą mamy się modlić w ich intencji (8.00 lub 10.30). Wymienianki proszę składać w biurze par., w zakrystii lub do skrzynki pod chórem; proszę nie składać ich na tacę. Bardzo dziękuję za złożone przy tej okazji ofiary. Bóg Zapłać !

4. Od poniedziałku do piątku zapraszam na różaniec o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wymieniankach jednorazowych. Można je jeszcze składać nawet przed nabożeństwem.

5. We wtorek 6 listopada zapraszam na Mszę św. o godz. 18.30 wszystkich uczestników tegorocznej pielgrzymki do Rzymu. Po Mszy św. spotkanie w salce na probostwie. Mile widziane będą swojskie wypieki.

6. W czwartek 8 listopada zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne w duchu Taize. Przyjdźmy na chwile modlitwy, zadumy i wspólnego śpiewania.

7. W piątek przypada Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

8. W przyszłą niedzielę 11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości w setną rocznicę jej odzyskania oraz wspominać będziemy św. Marcina. Zbierać będziemy ofiary na potrzeby Stolicy Świętej.

9. Bardzo dziękuję za składane ofiary na daninę diecezjalną – złożyło je do tej pory 240 rodzin naszej parafii, na ok. 1200. Dziękuję też za „Cegiełki” i wpłaty na konto parafialne. Bóg Zapłać !