Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Duszpasterskie 03.12.2017r.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętej Faustyny w Plewiskach

Ul. Szkolna 62          tel.:508 933 911 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.parafiaplewiska.pl Konto bankowe: 68 1090 1362 0000 0001 0055 6336

 

Ogłoszenia Duszpasterskie 03.12.2017r.

1. Dziś  1. Niedziela Adwentu. Od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 RORATY – Msze ku czci M.B. w adwencie. Zapraszam wszystkich, a zwłaszcza dzieci z lampionami. Dzieci czekają pod chórem. Proszę, aby dzieci przynosiły podpisane serduszka na wstążce z dobrymi uczynkami ; będą losować figurki Matki Bożej.

2. Biuro parafialne będzie czynne we wtorek – ze względu na roraty od 16.30 do 17.30 a w środę i sobotę normalnie.

3. W środę o godz. 17.30 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać do skrzynki przy kaplicy.

4. W piątek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 10.00 i 18.00. Zbierać będziemy ofiary na biedne kościoły w Polsce.

5. Chcemy w naszej parafii zapoczątkować modlitwy w duchu Taize. Odbywać się będą w drugi czwartek miesiąca. Wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w śpiew, grę na instrumentach, pomoc organizacyjną, zapraszamy w czwartki o 20.15 do Domu Parafialnego.

6. Nasz Parafialny Żywy Różaniec zakłada Męską Różę Żywego Różańca. Wszystkich chętnych panów zapraszam do zgłoszenia się do ks. Proboszcza lub do pana Krzysztofa pod nr telefonu znajdujący się na ogłoszeniach.    (Tel: 664 951 531 ).

7. W zakrystii i biurze par. są do nabycia kalendarze naszej parafii na przyszły 2018r. z podanymi najważniejszymi informacjami oraz opłatki na Wigilię. Można także nabyć lampiony, które dzieci będą nosiły na Roraty. Cena 25 zł.

8. Bardzo dziękuję za składane ofiary na Daninę Diecezjalną oraz za „Cegiełki” i wpłaty na konto parafialne z przeznaczeniem na potrzeby parafii. Serdeczne Bóg Zapłać !

9. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie: NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA DZIECI-DZIECIOM”. Konkurs trwa do 16.12. Prace prosimy składać w zakrystii.

10. Przy kaplicy został wystawiony kosz na „DARY SERCA”. Można tam składać produkty żywnościowe, które Caritas Parafialna rozda osobom potrzebującym w naszej parafii.

11. We wtorek o godz. 19.00 na probostwie będzie spotkanie z firmą Vestimentum rodziców dzieci komunijnych, którzy się w tej firmie zaopatrują. Proszę przynieść zlecenia na alby. Będzie można nabyć medaliki, świece i książeczki oraz inne akcesoria.

12. Poświęcenie medalików dzieci komunijnych będzie w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, czyli w piątek 8 grudnia na Mszy św. o godz. 18.00.

13. W sobotę w Skórzewie w Szkole Podstawowej nr 2 odbędzie się koncert charytatywny dla Matyldy. Informacje na plakacie w gablocie. Zapraszamy !

 

14. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.