Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Duszpasterskie 08.10.2017r.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętej Faustyny w Plewiskach

Ul. Szkolna 62          tel.:508 933 911 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.parafiaplewiska.pl Konto bankowe: 68 1090 1362 0000 0001 0055 6336

 

Ogłoszenia Duszpasterskie 08.10.2017r.

1. Dziś 27 niedziela zwykła. Dzień Papieski. Po Mszach zbieramy ofiary na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.

2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach odpustowych ku czci św. Faustyny. Dziękuję Sumiście: Ks. Dariuszowi Mazurowi; „zjednoczonym siłom śpiewaczym”- p. organiście, chórowi i zespołowi młodzieżowemu; całej służbie liturgicznej: szafarzom, lektorom i ministrantom; panu kościelnemu; pocztom sztandarowym i wszystkim uczestnikom za przybycie na uroczystości, mimo fatalnej pogody i wspólną modlitwę. Paniom z „Caritasu” dziękuję za rozdawanie słodkich serduszek. Serdeczne podziękowanie kieruję do pań, które przystroiły kościół; szczególne podziękowanie dla pani Janki Potrawiak za ufundowanie dwóch relikwiariów i nowego relikwiarza dla relikwii św. Faustyny. Wszystkim wielkie Bóg Zapłać !

3. Dziś zakończenie konkursu plastycznego dla dzieci; „Jan Paweł II w oczach dzieci”. Prace można składać w zakrystii. Wyniki konkursu będą ogłoszone w przyszłą niedzielę.

4. Do końca października codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00. O godz. 16.40 od poniedziałku do piątku dla dzieci jedna dziesiątka różańca.

5. W piątek 13 października nie będzie Różańca ani dla dzieci, ani dla dorosłych, tylko po Mszy św. NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Proszę przynieść lampiony i świece.

6. Bardzo dziękuję za składane ofiary na Daninę Diecezjalną. Złożyło je do tej pory 176 rodzin naszej parafii na 1121 odwiedzonych po kolędzie. Dziękuję też za cegiełki i wpłaty na konto parafialne. Serdeczne Bóg Zapłać !

7. Można składać „WYMIENIANKI ZA ZMARŁYCH”. Bardzo proszę, aby czytelnie zapisać imiona i nazwiska zmarłych, oraz na „rocznych” zaznaczyć godzinę Mszy św., przed którą mamy się modlić w ich intencji (8.00 lub 10.30). Wymienianki proszę składać w biurze par., w zakrystii lub do skrzynki pod chórem; proszę nie składać ich na tacę. Z góry dziękuję za złożone przy tej okazji ofiary. Bóg Zapłać !

8. Zbieramy płody rolne i ogrodowe, warzywa i owoce dla sióstr Klarysek w Ostrowie Wlkp., które wspierają modlitewnie naszą parafię. Płody można dostarczyć na probostwo, najlepiej przed lub po Mszy św.

9. Spotkania kandydatów do bierzmowania odbędą się w przyszły czwartek 19 października. Kandydaci z kl. 7, którzy nie uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 1 w Plewiskach o godz. 18.00, kl. 2 Gimnazjum o godz. 18.30 i kl. 3 gimnazjum o godz. 19.00 w salce na probostwie.

10.Ofiary na potrzeby gospodarcze naszej parafii zbierane będą w przyszłą niedzielę, 15 października. Za wszystkie z góry serdeczne Bóg Zapłać !

11.Zmarł nasz parafianin śp. Antoni Gmerek z ul. Słonecznej. Msza pogrzebowa we wtorek 10.10. o godz. 12.00. Pogrzeb o 13.30 w Luboniu ul. Armii Poznań.