Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Duszpasterskie 01.10.2017r.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętej Faustyny w Plewiskach

Ul. Szkolna 62          tel.:508 933 911 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.parafiaplewiska.pl Konto bankowe: 68 1090 1362 0000 0001 0055 6336

 

Ogłoszenia Duszpasterskie 01.10.2017r.

1. Dziś 26 niedziela zwykła

2. Dziś o godz. 15.00 spotkanie z rodzicami ministrantów i ministrantami w salce na probostwie. Wszystkich serdecznie zapraszam !

3. W czwartek 5 października ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. FAUSTYNY naszej patronki. Zapraszam wszystkich parafian i gości do udziału w SUMIE ODPUSTOWEJ o godz. 18.30 ! Na zakończenie Mszy św. procesja wokół kościoła. Bardzo proszę o wystawienie pocztów sztandarowych, dziewczyny do niesienia figury MB Fatimskiej, młodzież męską do niesienia relikwii św. Faustyny, dziewczynki proszę do sypania kwiatków. Proszę przynieść świece i lampiony, które zapalone poniesiemy w procesji. Uroczystość zakończy uczczenie relikwii naszej św. Patronki.  Będą słodkie niespodzianki. Dzień odpustu jest przede wszystkim dniem duchowego święta Wspólnoty Parafialnej. Uczestnicząc w uroczystościach odpustowych, każdy może uzyskać łaskę odpustu zupełnego, dlatego wszystkich zapraszam do udziału ! Nie będzie w tym dniu nabożeństwa ani różańca dla dzieci.

4. Od dziś do końca października codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00. O godz. 16.40 od poniedziałku do piątku dla dzieci jedna dziesiątka różańca. Wszystkich serdecznie zapraszam !

5. Biuro parafialne będzie czynne we wtorek do 17.50 i w sobotę.W środę będzie nieczynne!

6. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z firmą „Vestimentum” w kościele. Będzie prezentacja alb oraz możliwość nabycia różańców i książeczek.

7. Poświęcenie różańców dzieci komunijnych będzie w sobotę na Mszy św. o godz. 18.30.

8. Bardzo dziękuję za składane ofiary na Daninę Diecezjalną. Złożyło je do tej pory 175 rodzin naszej parafii na 1121 odwiedzonych po kolędzie. Dziękuję też za cegiełki i wpłaty na konto parafialne. Serdeczne Bóg Zapłać !

9. W pierwszy piątek od godz. 9.00 objazd chorych. Od godz. 16.30 wystawienie Najśw. Sakr. i adoracja oraz okazja do spowiedzi św.

10.W pierwszą sobotę o godz. 8.00 Msza św. ku czci Niep. Serca NMP.

11.W przyszłą niedzielę „ Dzień Papieski”. Zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. W tym dniu rozprowadzać będziemy „KREMÓWKI PAPIESKIE” !

12.Przypominam o parafialnym konkursie plastycznym dla dzieci; „Jan Paweł II w oczach dzieci”. Termin składania prac zostaje przedłużony do przyszłej niedzieli 8 października. Regulamin wywieszony jest w gablocie i na stronie parafialnej. Prace można składać w zakrystii.