Get Adobe Flash player

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętej Faustyny w Plewiska

ul. Szkolna 62,62-064 Plewiska, adres do korespondencji: ul. Szkolna 62, 62-064 Plewiska

Tel.kom.: 508 933 911, mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Numer konta: 68 1090 1362 0000 0001 0055 6336

 

 

 

 

 

BALIK PRZEBIERAŃCÓW DLA DZIECI I RODZICÓW !

Organizujemy wspólnie z par. bł. Jerzego Popiełuszki balik przebierańców dla dzieci obu naszych parafii. Balik odbędzie się w przyszłą niedzielę 3 lutego od godz. 15.00 w Sali Wiejskiej „REMIZA”.  Zapraszamy wszystkie dzieci naszych parafii w przebraniach. Zachęcamy rodziców aby też się przebrali ! Chcemy zorganizować loterię fantową, na którą potrzebujemy fanty.

Fanty – nowe zabawki i słodycze – można przynosić na probostwo lub do zakrystii. Wszelka pomoc mile widziana. Panie prosimy o upieczenie placków i przyniesienie na salę.

 

Zapraszam na spotkanie organizacyjne wszystkich, którzy chcą pomóc przy organizacji, prowadzeniu oraz z fajnymi pomysłami. Spotkanie odbędzie się w niedzielę  27 stycznia o godz. 19.30 w salce na probostwie w par. św. Faustyny ul. Szkolna 62 w Plewiskach

 

 

 

 

UWAGA!

Ze względów losowych ks. Stanisława zostają odwołane następujące trasy kolędowe :

W piątek 25 stycznia ul. Czarna Droga 56c – 38

W sobotę 26 stycznia ul. Czarna Droga 74 – 128

W poniedziałek 28 stycznia  nie będzie kolędy na ul. Czarna Droga 33 – 57 . Pozostałe kolędy będą według wyznaczonych tras.


Na pozostałych trasach kolęda odbędzie się normalnie.  

 

 

 

 

Kolęda 2019r.

W zakładce Kolęda 2019r. zamieszczony został  plan kolędy.

 

 

 

 


 

 

 

RORATY

Od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 RORATY – Msze ku czci M.B. w adwencie. Zapraszam wszystkich, a zwłaszcza dzieci z lampionami. Dzieci czekają pod chórem. Proszę , aby dzieci przynosiły  podpisane serduszka na wstążce z dobrymi uczynkami  ; będą losować figurki Matki Bożej.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

NA WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI   PATRIOTYCZNYCH Z OKAZJI

100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI.

18 LISTOPADA , PO MSZY ŚW. O GODZ. 13.15.

 

 

 

 

 

 

ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. FAUSTYNY naszej patronki.


Zapraszam wszystkich parafian i gości do udziału w sumie odpustowej 5 października  o godz. 18.30. Na zakończenie Mszy św. procesja wokół kościoła. Bardzo proszę o wystawienie pocztów sztandarowych, dziewczyny do niesienia figury MB Fatimskiej, młodzież męską do niesienia relikwii św. Faustyny, dziewczynki proszę do sypania kwiatków. Proszę przynieść świece i lampiony, które zapalone poniesiemy w procesji. Uroczystość zakończy uczczenie relikwii naszej św. patronki. Będą słodkie niespodzianki. Dzień odpustu jest przede wszystkim dniem duchowego święta Wspólnoty Parafialnej. Uczestnicząc w uroczystościach odpustowych, każdy może uzyskać łaskę odpustu zupełnego, dlatego wszystkich zapraszam do udziału ! Nie będzie w tym dniu nabożeństwa ani różańca dla dzieci. Z okazji uroczystości nie ma postu !


 

TERMINY I KOMUNII ŚWIĘTEJ W 2019-2021R.

 

W zakładce Komunia Święta zostały podane terminy I Komunii Świętej w 2019-2021r.

 

 

 


DOŻYNKI PARAFIALNE !

 

W piątek 24 sierpnia o godz. 16.00 uroczysta Msza św. dziękczynna za zebrane plony – nasze parafialne DOŻYNKI. Zapraszam wszystkich mieszkańców naszej

parafii na wspólne parafialne dziękczynienie ! W tym dniu nie będzie Mszy o godz. 18.30.

 

 

 

 

Msza Św. w intencji poszkodowanych mieszkańców Plewisk

W Niedzielę 24 czerwca o godzinie 10:30 odbędzie się Msza Święta w intencji Adriana, Mai, Oli i Oskara, którzy należą do obu naszych parafii.

12 czerwca w wypadku samochodowym przy ul. Grunwaldzkiej zginął kierowca Kamil były ministrant parafii p.w. św. Rodziny. Natomiast  w stanie ciężkim  w szpitalach przebywają pozostali poszkodowani. Są mieszkańcami Plewisk …. Pomódlmy się o ich powrót do zdrowia ,o Bożą opiekę w trudnej drodze powracania do sprawności.

 

 

XIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ

Plewiska, Niedziela 24 czerwca.

Zapraszamy!

Weekendowe Katechezy Przedmałżeńskie

Zapraszamy!

 

 

Boże Ciało

 

W czwartek uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszej parafii o godz. 8.00 i 12.00. Nie będzie Mszy wieczornej. Wspólna Msza św. dla obu parafii będzie w kaplicy bł. Jerzego na os. Zielarskim o godz. 10.00 i potem procesja ulicami: Kozłowskiego i Zielarską. Proszę aby członkowie Żywego Różańca przygotowali ołtarz II a szafarze i ministranci z rodzinami ołtarz III. Wszystkich chętnych do pomocy przy przygotowaniu ołtarzy zapraszam w środę na godz. 19.00 na plac przy kościele św. Faustyny. Do udziału w procesji zapraszam poczty sztandarowe, Matki Różańcowe ze świecami, dziewczynki sypiące kwiatki i dzieci komunijne w albach. Proszę przynosić kwiatki i składać do kosza w kruchcie kościoła.

 

 

 

 

Jednodniowa pielgrzymka do Lichenia.

Pielgrzymka jest organizowana w dniu 12 maja(sobota), koszt to 40 zł od osoby.
Osoba kontaktowa : Krzysztof Sznajder tel.664 951 531
Zapraszamy !

 

 

Nabożeństwa majowe

Od wtorku 1 maja codziennie nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

Serdecznie zapraszam !

 

 

Uroczystość NMP Królowej Polski

W czwartek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. o godz. 10.00 i 18.30.


 


 

 

 

Koncert ku czci Świętego Jana Pawła II

Zapraszamy na koncert 21 kwietnia 2018r. o godz. 19:00

 

 

 

 

 

 

Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym Gościom – na Święta Zmartwychwstania Pańskiego i radosny czas Wielkanocny składam najserdeczniejsze życzenia. Niech dar Zmartwychwstania, jaki niesie w sobie paschalna tajemnica Chrystusa, napełnia nas wszystkich swoim światłem, byśmy w Nim – Źródle Życia – nieustannie znajdowali umocnienie, radość i nadzieję na wszystkich naszych drogach. Maryja, Matka Zmartwychwstałego Pana niech wyprasza nam wytrwałość w kroczeniu drogą wiary, zaufania, pokoju i miłości. Błogosławionych i radosnych Świąt ! Szczęść Boże !

 

 

Otrzymamy relikwie I stopnia św. Jana Pawła II

Ex Capillis Sancti Joannis Pauli II

20 kwietnia 2018 roku przybędzie do naszej parafii św. Faustyny Ks. Mieczysław Mokrzycki – Arcybiskup Metropolita Lwowski Kościoła Rzymskokatolickiego; Przewodniczący Konferencji Episkopatu Rzymskokatolickiego Ukrainy oraz          Komisji Doktryny Wiary.

W latach 1996 – 2005 był osobistym drugim sekretarzem Jana Pawła II.

Ks. Arcybiskup przywiezie dla naszej parafii relikwie I stopnia św. Jana Pawła II.

Relikwie te zostaną złożone do relikwiarium przy tabernakulum w głównym ołtarzu naszego kościoła.

Ks. Arcybiskup przyjął zaproszenie i odprawi Mszę św. w tym dniu o godz. 18.00.

Z wielką radością zapraszam wszystkich parafian i gości na to uroczyste wydarzenie !

W związku z tą uroczystością następnego dnia – w sobotę 21 kwietnia po Mszy o godz. 18,30 odbędzie się w naszej parafii koncert ku czci św. Jana Pawła II w wykonaniu muzyków Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus i pedagogów Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Serdecznie zapraszamy !!!

 

 

Święcenie potraw

Święcenie potraw na stół wielkanocny będzie w Wielką sobotę o godz. : 10.00, 11.00, 12.00, 15.00, i 16.00.

 

 

ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W OBRZĘDACH TRIDUUM PASCHALNEGO !


WIELKI CZWARTEK – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30 .  Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

Po Mszy Św. przeniesiemy Najśw. Sakrament do kaplicy adoracji – tzw. „Ciemnicy”. Adoracja do godz. 21.00. Adorację poprowadzi chór  parafialny.

WIELKI PIĄTEK – adoracja od godz. 9.00. Liturgia ku czci Męki Pańskiej o godz. 18.30.

Po komunii św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 21.00. Adorację poprowadzi zespół  młodzieżowy.Obowiązuje post ścisły , od którego nie ma dyspensy.

WIELKA SOBOTA – adoracja od godz. 9.00. Wigilia Paschalna   o godz. 20.00.

Zapraszam wszystkich ze świecami. Na zakończenie liturgii będzie Procesja Rezurekcyjna wokół kościoła.

 

 

 

Pielgrzymka  Program

Pielgrzymka śladami Św. Stanisława Kostki Przasnysz, Rostkowo , Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w Gietrzwałdzie . Św. Lipka, Stoczek Klasztorny, Malbork, Szymbark, Toruń.

Data 02-05 lipca 2018r.

02 lipca- wyjazd z Plewisk do Przasnysza szlakiem Św. Stanisława Kostki ,gdzie znajduje się Sanktuarium M. B. Niepokalanej ,następnie udamy się do Rostkowa miejsca narodzin Św. Stanisława i tam odprawimy Mszę św.

http://www.sanktuarium-przasnysz.pl/

http://www.sanktuariumrostkowo.pl/

Po Mszy św. udamy się w miejsce naszego zakwaterowania do Ośrodka wypoczynkowego Gawra w pięknej scenerii przyrody , nad samym jeziorem w miejscowości Nidzica , Wikno.

http://www.osrodekgawra.pl/

03 lipca

Gietrzwałd, Święta Lipka i Stoczek Klasztorny. To wielka trójka warmińskich sanktuariów maryjnych.

Po śniadaniu pojedziemy do Gietrzwałdu gdzie nastąpiły objawienia maryjne uznawane przez Kościół. W Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej odprawimy Mszę Św. , następnie udamy się na zwiedzanie z przewodnikiem .

http://sanktuariummaryjne.pl/

Odwiedzimy Świętą Lipkę ,nawiedzimy Sanktuarium nazywanym Częstochową Północy ,będziemy uczestniczyć w koncercie organowym. Organy zostały zbudowane w latach 1719-1721r. Piękny, bogato zdobiony prospekt organów należy do najwspanialszych prospektów barokowych w Europie.

http://www.swlipka.pl/

Udamy się również do Stoczka Klasztornego do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju , gdzie był więziony Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński.

http://www.stoczek.pl/

Wrócimy do ośrodka wypoczynkowego Gawra na obiadokolację i wspólne ognisko.

04 lipca

Po śniadaniu wyjeżdżamy do Malborka gdzie będziemy zwiedzać Zamek gotycki wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457, jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i zarazem największym w pełni zachowanym zamkiem na świecie.

http://www.zamek.malbork.pl/

Po zwiedzaniu udamy się do Skansenu w Szymbarku w tym szczególnym miejscu, poznamy z przewodnikiem historię, język i kulturę Kaszub, zobaczymy Dom stojący na głowie , Dom Sybiraka, Najdłuższą deskę świata oraz wiele innych atrakcji.

http://cepr.pl/

Zakwaterujemy się w hotelu Szymbark na terenie skansenu , zjemy obiadokolację potem jest przewidziany czas wolny.

http://hotelszymbark.pl/

05 lipca

Po śniadaniu wyjeżdżamy do Torunia do Kościoła Gwiazdy Nowej Ewangelizacji gdzie będziemy zwiedzać Sanktuarium z przewodnikiem i uczestniczyć we Mszy Świętej.

http://sanktuarium.radiomaryja.pl/

Po Mszy Św. udamy się do siedziby redakcji Radia Maryja, gdzie poznamy niektóre kulisy pracy dziennikarskiej ..

http://www.radiomaryja.pl

Po zwiedzaniu udamy się na obiad .

Powrót do Plewisk.

Zakwaterowanie

Noclegi Ośrodek wypoczynkowy ,hotel *** pokoje 1/2/3 osobowe

Przejazd autokarem

Ubezpieczenie NW

Przewodnicy