Get Adobe Flash player

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętej Faustyny w Plewiska

ul. Szkolna 62,62-064 Plewiska, adres do korespondencji: ul. Szkolna 62, 62-064 Plewiska

Tel.kom.: 508 933 911, mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Numer konta: 68 1090 1362 0000 0001 0055 6336

 

 

 

 

 

Z okazji Zmartwychwstania Pańskiego,

Życzę drogim parafianom i przybyłym gościom owocnego przeżywania Tajemnicy

Paschalnej

i radości wypływającej ze spotkania z Jezusem.

Niech Zmartwychwstały Chrystus

wypełni nasze serca pokojem i miłością

oraz umocni naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem,

życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią, ufności nad zwątpieniem.

Niech Maryja, Matka Nadziei wyjedna nam potrzebne łaski,

abyśmy patrząc na pusty grób Jezusa, uwierzyli jeszcze mocniej,

że Ten, który zmartwychwstał, ma moc przemienić nas i naszą codzienność.


Szczęść Boże !

 

 

 

 

 

 

ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W OBRZĘDACH TRIDUUM PASCHALNEGO !WIELKI CZWARTEK – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30

– jest to pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.Po Mszy Św. przeniesiemy Najśw. Sakrament do kaplicy adoracji – tzw.„Ciemnicy”. Adoracja do godz. 21.00. Adorację poprowadzi chór parafialny.

WIELKI PIĄTEK – adoracja od godz. 9.00. Liturgia ku czci Męki Pańskiej o godz. 18.30. Po komunii św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 21.00. Adorację poprowadzi zespół parafialny. Obowiązuje post ścisły , od którego nie ma dyspensy.

WIELKA SOBOTA – adoracja od godz. 9.00. Wigilia Paschalna  o godz. 20.00. Zapraszam wszystkich ze świecami. Na zakończenie liturgii będzie Procesja Rezurekcyjna wokół kościoła.

BALIK PRZEBIERAŃCÓW DLA DZIECI I RODZICÓW !

Organizujemy wspólnie z par. bł. Jerzego Popiełuszki balik przebierańców dla dzieci obu naszych parafii. Balik odbędzie się w przyszłą niedzielę 3 lutego od godz. 15.00 w Sali Wiejskiej „REMIZA”.  Zapraszamy wszystkie dzieci naszych parafii w przebraniach. Zachęcamy rodziców aby też się przebrali ! Chcemy zorganizować loterię fantową, na którą potrzebujemy fanty.

Fanty – nowe zabawki i słodycze – można przynosić na probostwo lub do zakrystii. Wszelka pomoc mile widziana. Panie prosimy o upieczenie placków i przyniesienie na salę.

Zapraszam na spotkanie organizacyjne wszystkich, którzy chcą pomóc przy organizacji, prowadzeniu oraz z fajnymi pomysłami. Spotkanie odbędzie się w niedzielę  27 stycznia o godz. 19.30 w salce na probostwie w par. św. Faustyny ul. Szkolna 62 w Plewiskach

 

 

Uwaga

Ze względów losowych ks. Stanisława zostają odwołane następujące trasy kolędowe :

W piątek 25 stycznia ul. Czarna Droga 56c – 38

W sobotę 26 stycznia ul. Czarna Droga 74 – 128

W poniedziałek 28 stycznia  nie będzie kolędy na ul. Czarna Droga 33 – 57 . Pozostałe kolędy będą według wyznaczonych tras.


Na pozostałych trasach kolęda odbędzie się normalnie.  

 

 

 

 

Kolęda 2019r.

W zakładce Kolęda 2019r. zamieszczony został  plan kolędy.

 

 

 

 


 

 

 

RORATY

Od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 RORATY – Msze ku czci M.B. w adwencie. Zapraszam wszystkich, a zwłaszcza dzieci z lampionami. Dzieci czekają pod chórem. Proszę , aby dzieci przynosiły  podpisane serduszka na wstążce z dobrymi uczynkami  ; będą losować figurki Matki Bożej.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

NA WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI   PATRIOTYCZNYCH Z OKAZJI

100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI.

18 LISTOPADA , PO MSZY ŚW. O GODZ. 13.15.

 

 

 

 

 

 

ODPUST PARAFIALNY KU CZCI ŚW. FAUSTYNY naszej patronki.


Zapraszam wszystkich parafian i gości do udziału w sumie odpustowej 5 października  o godz. 18.30. Na zakończenie Mszy św. procesja wokół kościoła. Bardzo proszę o wystawienie pocztów sztandarowych, dziewczyny do niesienia figury MB Fatimskiej, młodzież męską do niesienia relikwii św. Faustyny, dziewczynki proszę do sypania kwiatków. Proszę przynieść świece i lampiony, które zapalone poniesiemy w procesji. Uroczystość zakończy uczczenie relikwii naszej św. patronki. Będą słodkie niespodzianki. Dzień odpustu jest przede wszystkim dniem duchowego święta Wspólnoty Parafialnej. Uczestnicząc w uroczystościach odpustowych, każdy może uzyskać łaskę odpustu zupełnego, dlatego wszystkich zapraszam do udziału ! Nie będzie w tym dniu nabożeństwa ani różańca dla dzieci. Z okazji uroczystości nie ma postu !


 

TERMINY I KOMUNII ŚWIĘTEJ W 2019-2021R.

 

W zakładce Komunia Święta zostały podane terminy I Komunii Świętej w 2019-2021r.

 

 

 


DOŻYNKI PARAFIALNE !

 

W piątek 24 sierpnia o godz. 16.00 uroczysta Msza św. dziękczynna za zebrane plony – nasze parafialne DOŻYNKI. Zapraszam wszystkich mieszkańców naszej

parafii na wspólne parafialne dziękczynienie ! W tym dniu nie będzie Mszy o godz. 18.30.

 

 

 

 

Msza Św. w intencji poszkodowanych mieszkańców Plewisk

W Niedzielę 24 czerwca o godzinie 10:30 odbędzie się Msza Święta w intencji Adriana, Mai, Oli i Oskara, którzy należą do obu naszych parafii.

12 czerwca w wypadku samochodowym przy ul. Grunwaldzkiej zginął kierowca Kamil były ministrant parafii p.w. św. Rodziny. Natomiast  w stanie ciężkim  w szpitalach przebywają pozostali poszkodowani. Są mieszkańcami Plewisk …. Pomódlmy się o ich powrót do zdrowia ,o Bożą opiekę w trudnej drodze powracania do sprawności.

 

 

XIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ

Plewiska, Niedziela 24 czerwca.

Zapraszamy!

Weekendowe Katechezy Przedmałżeńskie

Zapraszamy!

 

 

Boże Ciało

 

W czwartek uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w naszej parafii o godz. 8.00 i 12.00. Nie będzie Mszy wieczornej. Wspólna Msza św. dla obu parafii będzie w kaplicy bł. Jerzego na os. Zielarskim o godz. 10.00 i potem procesja ulicami: Kozłowskiego i Zielarską. Proszę aby członkowie Żywego Różańca przygotowali ołtarz II a szafarze i ministranci z rodzinami ołtarz III. Wszystkich chętnych do pomocy przy przygotowaniu ołtarzy zapraszam w środę na godz. 19.00 na plac przy kościele św. Faustyny. Do udziału w procesji zapraszam poczty sztandarowe, Matki Różańcowe ze świecami, dziewczynki sypiące kwiatki i dzieci komunijne w albach. Proszę przynosić kwiatki i składać do kosza w kruchcie kościoła.

 

 

 

 

Jednodniowa pielgrzymka do Lichenia.

Pielgrzymka jest organizowana w dniu 12 maja(sobota), koszt to 40 zł od osoby.
Osoba kontaktowa : Krzysztof Sznajder tel.664 951 531
Zapraszamy !

 

 

Nabożeństwa majowe

Od wtorku 1 maja codziennie nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

Serdecznie zapraszam !

 

 

Uroczystość NMP Królowej Polski

W czwartek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. o godz. 10.00 i 18.30.


 


 

 

 

Koncert ku czci Świętego Jana Pawła II

Zapraszamy na koncert 21 kwietnia 2018r. o godz. 19:00

 

 

 

 

 

 

Wszystkim Drogim Parafianom i przybyłym Gościom – na Święta Zmartwychwstania Pańskiego i radosny czas Wielkanocny składam najserdeczniejsze życzenia. Niech dar Zmartwychwstania, jaki niesie w sobie paschalna tajemnica Chrystusa, napełnia nas wszystkich swoim światłem, byśmy w Nim – Źródle Życia – nieustannie znajdowali umocnienie, radość i nadzieję na wszystkich naszych drogach. Maryja, Matka Zmartwychwstałego Pana niech wyprasza nam wytrwałość w kroczeniu drogą wiary, zaufania, pokoju i miłości. Błogosławionych i radosnych Świąt ! Szczęść Boże !

 

 

Otrzymamy relikwie I stopnia św. Jana Pawła II

Ex Capillis Sancti Joannis Pauli II

20 kwietnia 2018 roku przybędzie do naszej parafii św. Faustyny Ks. Mieczysław Mokrzycki – Arcybiskup Metropolita Lwowski Kościoła Rzymskokatolickiego; Przewodniczący Konferencji Episkopatu Rzymskokatolickiego Ukrainy oraz          Komisji Doktryny Wiary.

W latach 1996 – 2005 był osobistym drugim sekretarzem Jana Pawła II.

Ks. Arcybiskup przywiezie dla naszej parafii relikwie I stopnia św. Jana Pawła II.

Relikwie te zostaną złożone do relikwiarium przy tabernakulum w głównym ołtarzu naszego kościoła.

Ks. Arcybiskup przyjął zaproszenie i odprawi Mszę św. w tym dniu o godz. 18.00.

Z wielką radością zapraszam wszystkich parafian i gości na to uroczyste wydarzenie !

W związku z tą uroczystością następnego dnia – w sobotę 21 kwietnia po Mszy o godz. 18,30 odbędzie się w naszej parafii koncert ku czci św. Jana Pawła II w wykonaniu muzyków Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus i pedagogów Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Serdecznie zapraszamy !!!

 

 

Święcenie potraw

Święcenie potraw na stół wielkanocny będzie w Wielką sobotę o godz. : 10.00, 11.00, 12.00, 15.00, i 16.00.

 

 

ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W OBRZĘDACH TRIDUUM PASCHALNEGO !


WIELKI CZWARTEK – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30 .  Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.

Po Mszy Św. przeniesiemy Najśw. Sakrament do kaplicy adoracji – tzw. „Ciemnicy”. Adoracja do godz. 21.00. Adorację poprowadzi chór  parafialny.

WIELKI PIĄTEK – adoracja od godz. 9.00. Liturgia ku czci Męki Pańskiej o godz. 18.30.

Po komunii św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 21.00. Adorację poprowadzi zespół  młodzieżowy.Obowiązuje post ścisły , od którego nie ma dyspensy.

WIELKA SOBOTA – adoracja od godz. 9.00. Wigilia Paschalna   o godz. 20.00.

Zapraszam wszystkich ze świecami. Na zakończenie liturgii będzie Procesja Rezurekcyjna wokół kościoła.

 

 

 

Pielgrzymka  Program

Pielgrzymka śladami Św. Stanisława Kostki Przasnysz, Rostkowo , Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w Gietrzwałdzie . Św. Lipka, Stoczek Klasztorny, Malbork, Szymbark, Toruń.

Data 02-05 lipca 2018r.

02 lipca- wyjazd z Plewisk do Przasnysza szlakiem Św. Stanisława Kostki ,gdzie znajduje się Sanktuarium M. B. Niepokalanej ,następnie udamy się do Rostkowa miejsca narodzin Św. Stanisława i tam odprawimy Mszę św.

http://www.sanktuarium-przasnysz.pl/

http://www.sanktuariumrostkowo.pl/

Po Mszy św. udamy się w miejsce naszego zakwaterowania do Ośrodka wypoczynkowego Gawra w pięknej scenerii przyrody , nad samym jeziorem w miejscowości Nidzica , Wikno.

http://www.osrodekgawra.pl/

03 lipca

Gietrzwałd, Święta Lipka i Stoczek Klasztorny. To wielka trójka warmińskich sanktuariów maryjnych.

Po śniadaniu pojedziemy do Gietrzwałdu gdzie nastąpiły objawienia maryjne uznawane przez Kościół. W Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej odprawimy Mszę Św. , następnie udamy się na zwiedzanie z przewodnikiem .

http://sanktuariummaryjne.pl/

Odwiedzimy Świętą Lipkę ,nawiedzimy Sanktuarium nazywanym Częstochową Północy ,będziemy uczestniczyć w koncercie organowym. Organy zostały zbudowane w latach 1719-1721r. Piękny, bogato zdobiony prospekt organów należy do najwspanialszych prospektów barokowych w Europie.

http://www.swlipka.pl/

Udamy się również do Stoczka Klasztornego do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju , gdzie był więziony Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński.

http://www.stoczek.pl/

Wrócimy do ośrodka wypoczynkowego Gawra na obiadokolację i wspólne ognisko.

04 lipca

Po śniadaniu wyjeżdżamy do Malborka gdzie będziemy zwiedzać Zamek gotycki wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457, jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i zarazem największym w pełni zachowanym zamkiem na świecie.

http://www.zamek.malbork.pl/

Po zwiedzaniu udamy się do Skansenu w Szymbarku w tym szczególnym miejscu, poznamy z przewodnikiem historię, język i kulturę Kaszub, zobaczymy Dom stojący na głowie , Dom Sybiraka, Najdłuższą deskę świata oraz wiele innych atrakcji.

http://cepr.pl/

Zakwaterujemy się w hotelu Szymbark na terenie skansenu , zjemy obiadokolację potem jest przewidziany czas wolny.

http://hotelszymbark.pl/

05 lipca

Po śniadaniu wyjeżdżamy do Torunia do Kościoła Gwiazdy Nowej Ewangelizacji gdzie będziemy zwiedzać Sanktuarium z przewodnikiem i uczestniczyć we Mszy Świętej.

http://sanktuarium.radiomaryja.pl/

Po Mszy Św. udamy się do siedziby redakcji Radia Maryja, gdzie poznamy niektóre kulisy pracy dziennikarskiej ..

http://www.radiomaryja.pl

Po zwiedzaniu udamy się na obiad .

Powrót do Plewisk.

Zakwaterowanie

Noclegi Ośrodek wypoczynkowy ,hotel *** pokoje 1/2/3 osobowe

Przejazd autokarem

Ubezpieczenie NW

Przewodnicy