Get Adobe Flash player

Ogłoszenia Duszpasterskie 10.03.2019r.

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętej Faustyny w

Plewiskach ul. Szkolna 62 tel. :508 933 911 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. www.parafiaplewiska.pl Konto bankowe: 68 1090 1362 0000 0001 0055 6336

Ogłoszenia Duszpasterskie 10.03.2019r.

1. Dziś 1 niedziela Wielkiego Postu.

2. Biuro par. będzie czynne normalnie, czyli we wtorek, środę i sobotę.

3. W środę o g. 18.00 zamiast nowenny zapraszamy na różaniec w int. wszystkich parafian z okazji peregrynacji kopii obrazu M.B. Częstochowskiej, a po Mszy św. spotkanie członków Żywego Różańca w salce parafialnej.

4. W czwartek o g. 20.00 zapraszamy wszystkich, zwłaszcza młodzież na kolejne spotkanie w duchu Taize. Będziemy wielbić Pana śpiewem i grą na instrumentach. Zatrzymaj się i rozważ tajemnice Wielkiego Postu razem z nami.

5. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o g. 17.00 i o g. 18.00 dla wszystkich.

6. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Kazania będzie głosił ks. Piotr Kuś Dyrektor Szkoły Katolickiej w Poznaniu. Serdecznie zapraszam ! Msza św. będzie zaraz po Gorzkich Żalach ok. godz. 17.40. Nie będzie Mszy o godz. 18.30 !

7. Bardzo dziękuję za składane ofiary na daninę diecezjalną - złożyło ją już w tym roku 55 rodzin naszej parafii. Daninę proszę składać w biurze parafialnym, w zakrystii lub do skrzynki pod chórem. Proszę nie wkładać do koszyczków na składkę. Dziękuję też za „cegiełki” i wpłaty na konto parafialne. Bóg Zapłać !

8. W przyszłą niedzielę Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”. Ofiary na potrzeby gospodarcze naszej parafii zbierać będziemy tydzień później – 24.03.

9. Caritas Parafialna zbiera „Dary Serca”, produkty żywnościowe dla potrzebujących naszej parafii. Można je składać do kosza przy kaplicy.

10. Organizujemy pielgrzymkę parafialną do Łagiewnik, Bochni, Sandomierza, Kazimierza Dolnego i Łodzi w dniach 01.- 04. Lipca. Koszt i dokładny plan zostanie podany później. Zapisy w zakrystii i biurze par. Wpłata 300 zł.

11. Zmarł nasz parafianin Śp. Czesław Tomczak z ul. Południowej. Msza św. pogrzebowa będzie we wtorek o godz. 9.30. Pogrzeb na Junikowie o godz. 11.30. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.