17.10.2021

1. Serdecznie dziękuję tym wszystkim Parafianom, którzy wsparli mnie w przygotowaniu odpustu parafialnego oraz uczestniczyli w Sumie Odpustowej, w sposób szczególny:

– p. sołtys Małgorzacie Degórskiej wraz z Mężem i Kołem Gospodyń Wiejskich za zorganizowane stoły, ławki, namioty, upieczone ciasta i pomoc przy obsłudze uroczystości

– p. Zenonowi Guzkowi za pomoc przy ustawianiu namiotów oraz obsłudze nagłośnienia

– p. dyr. Damianowi Konieczko za udostępnienie namiotów i nagłośnienia

– p. Dorocie Trocha za udostępnienie stołów i ławek z DK Koźlak

– p. Antoniemu Paszkowiak wraz z Synem za pomoc w transporcie

– p. Krystynie Cegiełce, Pp. Słabym, Spychała, Pieśniewskim, Pieczyńskim, Sobońskim, Samulak, Szyszka – za kompleksową pomoc

– p. Janinie Potrawiak, p. Barbarze Szymaniak wraz z ich zespołem za ufundowanie i upiększenie kościoła dekoracjami kwiatowymi

– Strażakom OSP Plewiska z p. naczelnikiem Robertem Kurasz na czele za uświetnienie festynu, za postawiony wóz strażacki

– Pp. Dorocie i Tomaszowi Włosek wraz z pracownikami za organizację wystawy zwierząt tropikalnych

– p. Zenonowi Dolata i orkiestrze za oprawę muzyczną

– Pp. Małgorzacie i Andrzejowi Kornackim za czuwanie nad stroną techniczną liturgii

– pocztom sztandarowym z Kółka Rolniczego oraz Wspólnoty Żywego Różańca

Dziękuję całej ekipie porządkującej kościół, wszystkim czytającym, śpiewającym, niosącym dary, szafarzom, służbie liturgicznej.

Wielkie podziękowania też dla tych wszystkich Braci i Sióstr, którzy skorzystali z Tygodnia Miłosierdzia modląc się i słuchając konferencji. Dziękuję za złożone ofiary dla naszych gości:

Życzę, aby owoce odpustu objawiły się nie tylko kiedyś, w przyszłości, kiedy staniemy przez Sądem Bożym, ale również teraz, w naszym życiu codziennym – przepełniając je Bożą obecnością, Bożym pokojem i miłością.

1. Dzisiaj zakończymy nasz Tydzień Miłosierdzia zawierzając parafię podczas każdej Mszy św. Miłosierdziu Bożemu (na wzór św. Jana Pawła II – który zawierzył Bożemu Miłosierdziu cały świat w roku 2002). Akt zawierzenia prowadzi ks. Grzegorz Zbączyniak – proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku wraz ze Wspólnotą BOGU BLISCY.

A wieczorem – po Mszy św. o godz. 18.30 koncert jeszcze w ramach Tygodnia Miłosierdzia, ale i XV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej. Gościć będziemy zespół muzyki barokowej TOCCANTE.

1. Trwa miesiąc październik – miesiąc Różańca Świętego. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe codziennie od poniedziałku do piątku – po Mszy św. o godz. 18.30, w soboty – o godz. 18.00 (przed Mszą). W tym roku modlimy się różańcem przede wszystkim w 2 intencjach: o świętość dla każdego z nas oraz o ustanie pandemii. Zachęcam również do codziennego odmawiania różańca jako modlitwy osobistej, a najlepiej rodzinnej.

1. W poniedziałek przypada liturgiczny dzień św. Łukaszapatrona Służby Zdrowia – życzę więc wielu łask Bożych lekarzom, lekarkom, pielęgniarzom, pielęgniarkom, ratownikom i wszystkim pracownikom Służby Zdrowia, sił fizycznych, psychicznych i duchowych. Podczas Mszy św. w tym dniu modlić się będziemy w Waszej intencji.

SPOWIEDŹ w tym tygodniu

Od poniedziałku do piątkugodzinę przed każdą Mszą św. (czyli od godz. 17.30 do 18.30).

środy na ławce przy probostwie, w pozostałe dni w konfesjonale.

BIURO PARAFIALNE

poniedziałekśrodę i piątek zapraszam przez godzinę po każdej Mszy św. wieczornej, w czwartek od godz. 9.00 do 10.00. soboty i niedziele – nieczynne !!!

SCHOLA DZIECIĘCA I CHÓR PARAFIALNY

Zapraszamy wszystkich, którzy pragnęliby upiększyć muzyką i śpiewem liturgię Mszy św.:

– dorosłych i młodzież (od lat 15)  w ramach chóru – w czwartki o godz. 20.00 (salki parafialne)

– dzieci do scholki w pierwszą i ostatnią sobotę miesiąca o godz. 10.00 (próby w salkach)

WARSZTATY DLA TATY

Parafia św. Faustyny w Plewiskach i Inicjatywa Tato.Net zapraszają na warsztaty „7 sekretów efektywnego ojcostwa”, czyli na ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Warsztaty odbędą się 22-23 października (piątek – sobota), w Poznaniu, na Rynku Wildeckim 4.

Zapisy na stronie www.Tato.Net. (szczegóły na plakacie w gablocie).

PODZIĘKOWANIE PROBOSZCZA PARAFII PW. ŚW. AUGUSTYNA

Przewielebny Księże Proboszczu!

Drodzy Parafianie św. Faustyny!

Przekazuje serdeczne podziękowania za Wasze serdeczne przyjęcie i miłą gościnę pośród Was w minioną niedzielę 10 października, w czasie odpustu parafialnego. Dziękuję za każdy Wasz uśmiech, dobre słowo, dar wspólnej modlitwy i złożone przez Was ofiary (4300 zł).

Dziękuję za Wasze wsparcie i zaangażowanie w dzieło budowy nowego kościoła w Czapurach!

Zapewniam Was o naszej stałej wdzięczności i modlitewnej pamięci.

W imieniu parafii św. Augustyna w Czapurach

1. Rafał Cywiński – proboszcz

KANDYDACI DO BIERZMOWANIA

piątek22 października, w naszej parafii będzie miała miejsce uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania młodzieży. Sakramentu udzieli Ks. Biskup Szymon Stułkowski, podczas Mszy św. o godz. 16.00. Proszę wszystkich Parafian o modlitwę w intencji naszych młodych.

Terminy prób przed Bierzmowaniem:

– wtorek (19 października) – o godz. 20.00

– środa (20 października) – o godz. 20.00

Młodzież, która była ochrzczona poza parafią pw. św. Faustyny proszę o dostarczenie na próbę w środę odpisu Aktu Chrztu !!!

Okazja do spowiedzi przed Bierzmowaniem będzie w czwartek, od godz. 20.00.