previous arrow
next arrow
Slider

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ODPUST PARAFIALNY

10.10.2021

1. Dzisiaj przeżywamy Odpust Parafialny. Jest on tym razem szczególnie uroczysty, ponieważ nasza parafia obchodzi jednocześnie 20 – lecie swojego ustanowienia.

            Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i kazanie odpustowe wygłosi ks. Rafał Cywiński – proboszcz parafii pw. św. Augustyna w Czapurach. Towarzyszyć będą mu przy ołtarzu ks. Roman Turoń – były proboszcz parafii pw. św. Faustyny oraz ks. Rafał Nowak – proboszcz obecny.

            Ks. Rafał Cywiński będzie również głosił kazania na pozostałych niedzielnych Mszach, a przed kościołem wraz z parafianami będzie zbierał ofiary na budowę świątyni w Czapurach. Myślę że jest to piękny sposób uczczenia rocznicy powstania naszej parafii, piękny gest – Wspólnota, której udało się dwadzieścia lat temu wybudować kościół miłosiernie pomoże Wspólnocie, która o swój kościół walczy od lat trzydziestu.

            Po Mszy św. o godz. 12.00 będzie możliwość skorzystania z poczęstunku: będzie szynka i kiełbasy z grilla, grochówka z kotła wojskowego, słodkie, herbata, kawa, dla dorosłych również „beczka” piwa. Dla dzieci rozmaite warsztaty, atrakcje, spotkanie ze strażakami, w salce parafialnej możliwość obejrzenia egzotycznych zwierzaków.

            Zapraszam serdecznie wszystkich Parafian do radosnego świętowania.

2. Radość odpustową i jubileuszową pragniemy przedłużyć o kolejny tydzień. Nazwaliśmy ten czas TYGODNIEM MIŁOSIERDZIA. Będzie to taka trochę dłuższa forma rekolekcji parafialnych. Od poniedziałku do piątku podczas każdej Mszy św. o godz. 18.30 oraz Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00 gościć będziemy osoby związane mocno z uczynkami miłosierdzia. Będą z nami się modliły i wygłoszą do nas konferencje. I tak:

– w poniedziałek (11 października) – będzie z nami s. Józefa Krupa, elżbietanka, szefowa jadłodajni i punktu pomocy ubogim na ul. Łąkowej w Poznaniu

– we wtorek (12 października) – ks. Adam Borysik, pallotyn, wieloletni streetworker, założyciel wielu punktów pomocy bezdomnym

– w środę (13 października) – ks. Ryszard Mikołajczak, ksiądz diecezjalny, założyciel hospicjum domowego pw. św. Jana Kantego

– w czwartek (14 października) – s. Dobrawa, albertynka, pracująca z ubogimi i bezdomnymi na ulicach Poznania

– w piątek (15 października) – ks. Szymon Bendowski, sercanin, misjonarz z Filipin

            Zakończymy Tydzień Miłosierdzia zawierzając naszą parafię podczas każdej Mszy św. w sobotę i niedzielę Miłosierdziu Bożemu (na wzór św. Jana Pawła II – który zawierzył Bożemu Miłosierdziu cały świat w roku 2002). Akt zawierzenia poprowadzi ks. Grzegorz Zbączyniak – proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Kórniku wraz ze Wspólnotą BOGU BLISCY.

            A w niedzielę wieczorem – po Mszy św. o godz. 18.30 koncert w ramach naszego Tygodnia Miłosierdzia, ale i XV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej. Gościć będziemy zespół muzyki barokowej TOCCANTE.

3. Trwa miesiąc październik – miesiąc Różańca Świętego. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe codziennie od poniedziałku do piątku – po Mszy św. o godz. 18.30, w soboty – o godz. 18.00 (przed Mszą). W tym roku modlimy się różańcem przede wszystkim w 2 intencjach: o świętość dla każdego z nas oraz o ustanie pandemii. Zachęcam również do codziennego odmawiania różańca jako modlitwy osobistej, a najlepiej rodzinnej.

4. W środę – 13 dzień miesiąca: o godz. 21.00 zamiast Apelu Msza św. fatimska w int. o ducha miłości i zgody w naszej parafii, w naszych domach i rodzinach oraz o pokój na całym świecie (przynosimy ze sobą świece lub znicze). Msza zakończy się procesją do pomnika Jana Pawła II, wielkiego czciciela M.B. Fatimskiej oraz dziesiątką różańca w int. obecnie urzędującego papieża – Franciszka.

5. W czwartek przypada święto Edukacji Narodowej – życzę wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom wiele Bożego błogosławieństwa i satysfakcji z codziennej trudnej pracy. Podczas Mszy św. w tym dniu modlić się będziemy w Waszej intencji.

6. W piątek Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w ramach Dnia Dziecka Utraconego. Zaczniemy po Mszy św. o godz. 18.30, a zakończymy Apelem Jasnogórskim z Komunią św. i indywidualnym błogosławieństwem – udzielonym przez ks. Szymona – misjonarza sercanina.

SPOWIEDŹ w tym tygodniu

Od poniedziałku do piątku, godzinę przed każdą Mszą św. (czyli od godz. 17.30 do 18.30).

W środy na ławce przy probostwie, w pozostałe dni w konfesjonale.

BIURO PARAFIALNE w tym tygodniu

W poniedziałek, środę i piątek zapraszam przez godzinę po każdej Mszy św. wieczornej, w czwartek od godz. 9.00 do 10.00. W sobotę i niedzielę – nieczynne !!!

SCHOLA DZIECIĘCA I CHÓR PARAFIALNY

Zapraszamy wszystkich, którzy pragnęliby upiększyć muzyką i śpiewem liturgię Mszy św.:

– dorosłych w ramach chóru – w czwartki o godz. 20.00 (salki parafialne)

– dzieci do scholki w pierwszą i ostatnią sobotę miesiąca o godz. 10.00 (próby w salkach)

PIELGRZYMKI

W listopadzie chcemy samolotem wybrać się na Cypr – śladami św. Pawła, Apostoła Narodów. Termin: 4 – 11 listopada , koszt: 3.800 zł + 100 e. Zapisy u ks. Rafała.

PODZIĘKOWANIE MISJONARZY OBLATÓW

Drogi Księże Rafale,

Kochani parafianie !

            Serdecznie pozdrawiam z naszej Prokury Misyjnej z Poznania, gdzie naszym zadaniem jest troszczyć się, o różne dzieła misyjne w tych miejscach, gdzie pracują polscy  Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej i nie tylko – wspieramy przecież wielu misjonarzy innych zgromadzeń oraz misjonarzy świeckich. Dzięki Waszemu Proboszczowi i Wam, Drodzy Przyjaciele Misji, mogliśmy dawać świadectwo misyjne w sobotę i niedzielę, 2 i 3 października w Waszej Wspólnocie. Dziękujemy Wam za wspólną modlitwę, zainteresowanie misjami i za wszelkie ofiary. Z radością wspominamy jak wielu z Was odwiedziło nasz namiot misyjny i kupując nasze produkty wsparło tym samym naszą działalność misyjną. Gorące „Bóg zapłać”!

            Październik to miesiąc misyjny. Pamiętajmy aby w różańcu wspominać misjonarzy i misjonarki, dających siebie samych naszym ubogim w różnych krajach świata. Jako Prokura Misyjna obiecujemy wsparcie duchowe tym wszystkim, którzy pomagając nam modlitewnie i materialnie wspólnie z nami głoszą Dobrą Nowinę na całym świecie.

Z wyrazami szacunku i pamięcią w modlitwie,

o. Marek Ochlak omi

Dyrektor Prokury Misyjnej Misjonarzy Oblatów w Poznaniu